قوانین و مقررات

الف) مفاهیم و تعاریف

ماده ۱ کیهان‌شناس یک رسانه‌ی علمی دارای مجوز رسمی از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در اینجا به اختصار رسانه نامیده می‌شود.

ماده ۲ تمام آدرس‌های اینترنتی که در صفحه‌ی درباره کیهان‌شناس معرفی شده‌اند، در این قوانین به‌عنوان پایگاه اینترنتی کیهان‌شناس یا به اختصار پایگاه اینترنتی نام‌گذاری شده‌اند.

درباره کیهان‌شناس

ماده ۳ تمام کاربرانی که در پایگاه اینترنتی کیهان‌شناس ثبت نام و حساب کاربری خود را تکمیل و تایید می‌نمایند، به‌عنوان مشترک رسانه یا به اختصار مشترک درنظر گرفته می‌شوند.

ماده ۴ – شورای برنامه و توسعه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای زیرمجموعه‌ی کیهان‌شناس، وظایفی گوناگونی همچون تالیف، اصلاح و تنظیم ساختار، روابط و قوانین گروه‌ها و واحدهای تابعه را برعهده دارد.

ماده ۵ – قوانین مشترکین، مجموعه قوانین و مقررات مرتبط با حقوق، وظایف و اختیارات مشترک و رسانه است که توسط شورای برنامه و توسعه ارائه و به‌روزرسانی می‌گردد.

ماده ۶ – هرگونه برنامه و مطلب ازجمله مقاله، خبر، داستان، گزارش، مصاحبه و… که در پایگاه اینترنتی یا حساب‌های رسمی این مجموعه در رسانه‌های اجتماعی (اینستاگرام و…) منتشر می‌شود، به‌عنوان محتوا درنظر گرفته خواهد شد.

ب) اتمام حجت

ماده ۷ – ورود مشترک به پایگاه اینترنتی، حساب کاربری شخصی و استفاده از محتوا، تخفیف‌ها و نیز بهره‌مندی از سایر خدمات ارائه شده توسط رسانه، به‌معنای اطلاع و پذیرش تمام مفاد قوانین مشترکین و سایر قوانین مربوطه است.

ماده ۸ – تمام اصول و رویه‏‌های رسانه منطبق با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون مطبوعات، قانون حمایت حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان، قانون تجارت الکترونیک، قانون جرائم رایانه‌ای و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان است و متعاقبا مشترک نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با خودش است. در صورتی که به موجب ماده ۵، در تمام یا برخی از مفاد این قوانین، تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه به‌روزرسانی و منتشر می‌گردد و مشترک توافق می‌نماید که استفاده‌ی مستمر از پایگاه اینترنتی و امکانات آن توسط ایشان، به‌معنای مطالعه و پذیرش هرگونه تغییرات است.

ماده ۹ – تمام امور و تعاملات اداری و مالی رسانه و مشترک فقط از طریق پایگاه اینترنتی رسانه مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد.

ج) دسترسی و استفاده

ماده ۱۰ – ورود به پایگاه اینترنتی رسانه، عضویت، تهیه‌ی اشتراک ویژه، خرید کالا (مجازی یا فیزیکی) و هرگونه استفاده از امکانات و خدمات آن، برای عموم علاقمندان کاملا آزاد می‌باشد.

ماده ۱۱ – بخش‌هایی از پایگاه اینترنتی مختص مشترکین (عادی یا ویژه) می‌باشد و سایرین امکان دسترسی به آن‌را ندارند.

د) تعهدات مشترک

ماده ۱۲ – مسئولیت استفاده، حفظ و نگهداری حساب کاربری و اطلاعات مندرج در آن، تماما برعهده‌ی مشترک می‌باشد.

ماده ۱۳ – مشترک می‌پذیرد که حساب کاربری وی، مختص به ایشان بوده و حق ارائه‌ی اطلاعات حساب کاربری (نام کاربری یا کلمه عبور) خود به دیگران را ندارد.

ماده ۱۴ – چنانچه مشترک تمام یا بخشی از مفاد قوانین مشترکین یا سایر قوانین مربوطه را نقض نماید، رسانه می‌تواند بنا به تصمیم خود نسبت به اعلام تذکر، تغییر دسترسی، تعلیق و یا حذف حساب کاربری مشترکِ متخلف اقدام و درصورت لزوم، مستندات لازم را برای پیگیری‌های قانونی به مراجع قضایی ارسال نماید.

ماده ۱۵ –

هـ) تعهدات رسانه

ماده ۱۶ – رسانه متعهد می‌شود طبق سیاست‌های حفظ حریم خصوصی خود، نسبت به حفظ و نگهداری اطلاعات حساب کاربری مشترکین، کوشا بوده و آن‌را در اختیار شخص حقیقی یا حقوقی دیگری قرار ندهد، به جز در مواردی که به موجب قانون یا دستور مراجع قضایی مجبور به انجام اینکار باشد.

 


این قوانین روز شنبه مورخ ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۷، در ۵ بند، ۱۶ ماده و ۱ تبصره توسط شورای برنامه و توسعه مورد بازبینی، اصلاح و تنظیم مجدد قرار گرفته و در روز شنبه مورخ ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۷، به تایید شورای نظارت و ارزیابی رسیده است.

به حساب خود وارد شوید

فرم زیر را برای ثبت نام تکمیل نمایید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید