جدید ترین عناوین خبری امروز
مجله علمی کیهان‌شناس

توجه: کلمه عبور به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

مقارنه ماه و مشتری

مقارنه ماه و مشتری بر فراز رشته‌کوه آلپ

این دو نقطه‌ی درخشان در آسمان شب تصویر نجومی امروز چه چیزهایی هستند؟ سه هفته‌ی پیش بود که مقارنه ماه و مشتری ، که در فاصله‌ی دوری از هم قرار دارند، در آسمان جنوب غربی رویت شد و این تصویر منتخب نیز هنگام طبیعت‌گردی بعد از غروب خورشید در ایتالیا گرفته شده است.

سه قله‌کوه دیدنی که در این تصویر مشاهده می‌شود، به نام سه قله‌ی لواردو، جزو میراث جهانی یونسکو شناخته شده و از مهم‌ترین قله‌کوه‌های ایتالیا، رشته‌کوه دولومیت و رشته‌کوه آلپ هستند.

کمی جلوتر از کوه‌ها می‌توانید پناهگاه لوکاتلی هوت را مشاهده کنید که به عنوان مکان استراحتی برای کوهنوردان و طبیعت‌گردان خسته در نظر گرفته شده است. این پناهگاه در حدود یک ساعت با امنگاه بعدی فاصله دارد.

نقطه‌ی درخشان دیگری که ممکن است در بالای تصویر سمت چپ، توجه شما را به خودش جلب کند، سیاره زحل است. تمام این منظره در عرض ۸ ثانیه شکار شده است.

در این ماه سیاره‌های مشتری و زحل بعد از غروب خورشید در آسمان غربی قابل رویت خواهند بود و ماه در طی کامل کردن گردش ماهانه‌ی خود به دور سیاره زمین، بعد از حدود ۴ روز دوباره به مشتری خواهد رسید تا احتمال مشاهده‌ی مقارنه ماه و مشتری دوباره به وجود بیاید.

منبع: apod

 دسته‌ها:
       
avatar
  Subscribe  
Notify of

رصد و اکتشافات فضایی

ماه‌گرفتگی چیست
ماه‌گرفتگی چیست و ماه‌گرفتگی بعدی چه زمانی اتفاق می‌افتد؟
62
کشف ماده ژله‌ای در ماه
کشف ماده ژله‌ای توسط کاوشگر چینی در قسمت پنهان ماه
183
گذر کاوشگر خورشیدی پارکر
سومین گذر کاوشگر خورشیدی پارکر از نزدیکی خورشید
97
بارش شهابی برساووشی
چرا بارش شهابی برساووشی سالی یک‌بار اتفاق می‌افتد؟
70
سیاره پرجرم
دومین سیاره پرجرم در مدار ستاره‌ی همسایه‌مان پیدا شد
100