جدید ترین عناوین خبری امروز
مجله علمی کیهان‌شناس

توجه: کلمه عبور به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

نیکولا تسلا

نیکولا تسلا | Nicola Tesla

نیکولا تسلا در تمام ملیت‌ها نمادی از قدرت انگیزه و استفاده از علم برای صلح بوده است. او همواره در تلاش برای تحقق رویاهایی در زمینه‌ی توسعه‌ی علمی بود. در شهر نیویورک و ایالات دیگر کشور آمریکا، روز ۱۰ ژولای، روز تولد تسلا، به نام روز نیکولا تسلا نام‌گذاری شده است.
تقاطع خیابان چهلم و بلوار ششم شهر منهتن به یاد این دانشمند بزرگ نام‌گذاری شده است و یک تصویر بزرگ از تسلا در مجسمه‌ی موزه‌ی آزادی وجود دارد. در مرکز علمی آزادی در شهر جرسی، نیوجرسی، طی یک گردهمایی روزانه برای نمایش سیم‌پیچ تسلا، یک میلیون ولت الکتریسیته جلوی چشم بازدیدکنندگان تولید می‌شود.

کتاب‌های زیادی راجع به تسلا نوشته شده است:
نابغه‌ی اسراف‌کار: زندگی نیکولا تسلا نوشته‌ی جان جی. اونیل و کتاب مارگارت چینی به نام تسلا: مردی فراتر از زمان به شدت به محبوبیت تسلا پرداخته‌اند.
مستند نیکولا تسلا: کسی که نور را به جهان بخشید، ساخته شده توسط انجمن بزرگداشت تسلا و موزه‌ی نیکولا تسلا در بلگراد، راز نیکلا تسلا (اورسون ولز) و فیلم شبکه‌ی بی‌بی‌سی، اربابان یون‌سپهر، دیگر آثاری هستند که برای زنده نگه‌داشتن یاد این نابغه‌ی بزرگ ساخته شده‌اند.

مجسمه‌ی نیکولا تسلا در منطقه‌ی آبشار نیاگارا
مجسمه‌ی نیکولا تسلا در منطقه‌ی آبشار نیاگارا

اوایل زندگی و تحصیلات

نیکولا تسلا در روز ۱۰ ژولای سال ۱۸۵۶ در شهر سمیلجان، لیکا به دنیا آمد. محل تولد او در آن هنگام جزئی از امپراطوری مجارستان-اتریش و بخشی از کرواسی به شمار می‌رفت. پدر او، میلوتین تسلا یک کشیش ارتودوکس صربستانی بود و مادرش ژوکا ماندیچ مخترعی بود که در زمینه‌ی لوازم خانگی، وسایلی را با حق اختراع خود ثبت کرده بود.

در سال ۱۸۷۳، تسلا در موسسه‌ی پلی‌تکنیک گراتس، اتریش و دانشگاه پراگ درس خواند. ابتدا، هدف او تخصص در ریاضیات و فیزیک بود اما خیلی زود به الکتریسیته علاقمند شد. سال ۱۸۸۱، او کار خود را به عنوان یک مهندس برق در یک شرکت تلفنی در بوداپست شروع کرد. همان‌جا بود که روزی هنگام پیاده‌روی با یکی از دوستانش در پارک شهر، راه‌حل مسئله‌ی دشوار میدان مغناطیسی چرخنده به ذهنش رسید. با یک تکه چوب، نموداری روی شن کشید و اصل موتور القایی را به دوستش توضیح داد.

شش دانشمندی که در یک قدمی دریافت جایزه نوبل بودند!

تسلا پیش از رفتن به آمریکا به شرکت بین‌قاره‌ای ادیسون در پاریس پیوست و در آن جا دیناموها را طراحی کرد. در سال ۱۸۸۳، هنگامی که در استراسبورگ به سر می‌برد، به طور مخفیانه نسخه‌ی آزمایشی موتور القایی را ساخت و آن را با موفقیت راه‌اندازی کرد. او موفق نشد در اروپا کسی را علاقمند به این دستگاه و انتشار آن کند. بنابراین، تسلا پیشنهاد شغلی کار کردن برای توماس ادیسون در نیویورک را پذیرفت. رویای کودکی تسلا، رفتن به آمریکا و به‌کارگیری قدرت آبشار نیاگارا بود.

نیکولا تسلا در برابر توماس ادیسون

تسلا در سال ۱۸۸۴، در حالی به آمریکا رسید که به غیر از لباسی که پوشیده بود و نامه‌ی معرفی‌اش به مخترع معروف و بانفوذ در تجارت، توماس ادیسون، چیز زیادی به همراه نداشت. ادیسون دانشمندی بود که کارهای او بر پایه‌ی جریان مستقیم به سرعت در حال تبدیل شدن به استاندارد کشور آمریکا تبدیل می‌شد.

ادیسون، تسلا را استخدام کرد. این دو مرد خیلی زود در کنار یکدیگر و بدون خستگی به کار مشغول شدند تا اختراع‌های ادیسون را بهبود ببخشند. چندین ماه بعد، تسلا و ادیسون به دلیل اختلافات تجاری-علمی از هم جدا شدند و تاریخ‌نویسان این اختلاف را به شخصیت‌های بسیار متفاوت آنان نسبت داده‌اند. ادیسون شخصیت معروفی بود که روی بازاریابی و موفقیت اقتصادی تمرکز داشت، در حالی که تسلا از لحاظ مالی ورشکسته و آسیب‌پذیر بود.

مسیر حرفه‌ای

تسلا در مسیر حرفه‌ای خود ایده‌هایی را (که بیشتر آن‌ها توسط مخترعان دیگر به طور رسمی ثبت شدند) برای چند نوآوری مهم طراحی کرد و توسعه داد. از جمله دیناموها (مولدهایی الکتریکی مشابه باتری‌ها) و موتور القایی.

استیون هاوکینگ | Stephen William Hawking

همچنین، تسلا در کشف فناوری‌های راداری، پرتوی ایکس، کنترل از راه دور و میدان مغناطیسی چرخنده (پایه‌ی اکثر دستگاه‌هایی که با جریان متناوب کار می‌کنند) پیشگام بوده است. او بیشتر به دلیل تلاش‌هایش در زمینه‌ی الکتریسیته‌ی جریان متناوب و سیم‌پیچ تسلا شناخته می‌شود.

سامانه‌ی جریان الکتریسیته متناوب

نیکولا تسلا جوان در سال ۱۸۸۴ با یک نامه‌ی معرفی از طرف چارلز بچلر به توماس ادیسون به آمریکا رفت. بچلر در معرفی‌نامه نوشته بود: «من دو مرد بزرگ را می‌شناسم. یکی شما هستید و دیگری این مرد جوان.»
تسلا ۵۹ سال بعدی زندگی مبتکرانه‌اش را در نیویورک زندگی کرد. هنگامی که او مشغول کار در آزمایشگاه ادیسون در نیوجرسی برای بهبود نظریه‌ی ادیسون درباره‌ی دیناموها بود، اختلاف او با ادیسون بر سر جریان مستقیم و متناوب شروع شد. این اختلافات در جنگ جریان‌ها به اوج خود رسید. ادیسون این جنگ را بر سر دفاع و حفاظت از جریان مستقیم و اختراع‌های دستگاه‌هایی که با آن کار می‌کردند باخت. تسلا در این جنگ به ناکارآمدی نیروگاه‌های جریان مستقیم ادیسون که در کرانه‌ی اقیانوس اطلس ساخته شده بودند، اشاره کرد. او حس کرد که راز این موضوع در استفاده از جریان متناوب است. زیرا برای او، تمام انرژی‌ها جلوه‌ی متناوب داشتند. چرا مولدهایی را نسازیم که با استفاده از اصل چندفازی، جریان الکتریکی خطوط انتقال را در موج‌های گوناگون و در جهت‌های رفت‌وبرگشتی انتقال می‌دهند؟

با استفاده از جریان مستقیم، لامپ‌های ادیسون ضعیف و ناکارآمد بودند. این سامانه یک ضعف بزرگ داشت. این اشکال، آن بود که با توجه به عدم ظرفیت این جریان برای رسیدن به ولتاژهای بالای مورد نیاز برای انتقال، جریان بیشتر از دو مایل انتقال داده نمی‌شد. به همین سبب، نیاز بود هر دو مایل یک ایستگاه جریان مستقیم در دسترس باشد.

کیپ تورن | Kip S. Thorne

جریان مستقیم به طور مداوم در یک جهت جریان می‌یابد. جریان متناوب بین ۵۰ تا ۶۰ بار در ثانیه تغییر جهت می‌دهد. این جریان می‌تواند به سطوح ولتاژ بالا برسد و تلفات توان را در مسیرهای طولانی به حداقل برساند. آینده از آنِ جریان متناوب است.

سامانه‌ی جریان متناوب تسلا خیلی سریع توجه تاجر و مهندس آمریکایی، جورج وستینگهاوس را به خود جلب کرد. وستینگهاوس به دنبال راه حلی بود که بتواند با استفاده از نیرویی که در مسیرهای طولانی قابل انتقال است، به مردم خدمت‌رسانی کند. او که قانع شده بود اختراعات تسلا می‌توانند به او در رسیدن به این هدف کمک کنند، در سال ۱۸۸۸ تمام محصولات تسلا را با ۶۰ هزار دلار نقد خریداری و انبار کرد.

با افزایش علاقه‌ی عموم نسبت به جریان متناوب، تسلا و وستینگهاوس به رقابتی تمام عیار با ادیسون وارد شدند. ادیسون همچنان در تلاش بود تا سامانه‌ی جریان مستقیم خود را به مردم عرضه کند. او همچنین کمپین مطبوعاتی مخالفی را راه‌اندازی کرد تا از شدت علاقمندی‌ها نسبت به جریان متناوب بکاهد.

تلاش‌های ادیسون به نتیجه نرسید و در ۱۸۹۳، شرکت وستینگهاوس انتخاب شد تا پشتیبانی برق نمایشگاه جهانی کلمبیا در شیکاگو را به عهده بگیرد. تسلا برنامه‌ریزی کرد تا سامانه‌های جریان متناوب خود را در آن‌جا نمایش بدهد.

نیکولا تسلا
نیکولا تسلا

نیروگاه برق‌آبی (هیدروالکتریک)

در سال ۱۸۹۵، تسلا برای اولین‌بار چیزی را در آبشار نیاگارا طراحی کرد که به اولین نیروگاه برق‌آبی جریان متناوب در جهان مشهور است. در سال بعد، این نیروگاه برای تولید برق مورد نیاز شهر بوفالو در نیویورک استفاده شد. این شاهکار در تمام دنیا منتشر شد و کمک کرد جریان متناوب به جایی برسد که بتواند برق مورد نیاز دنیا را تأمین کند.

ریچارد فاینمن | Richard Phillips Feynman

سیم‌پیچ تسلا

تسلا در اواخر قرن نوزدهم، سیم‌پیچ تسلا را به نام خود ثبت کرد. این اختراع بنیان فناوری‌های بی‌سیم را پی‌ریزی کرد و همچنان در فناوری‌های رادیویی امروز نیز به‌کار گرفته می‌شود. سیم‌پیچ تسلا، به عنوان قلب یک جریان الکتریکی، القاگری است که در بسیاری از انتقالات رادیویی نوین از آن استفاده می‌شود. سیم‌پیچ با یک خازن کار می‌کند و می‌تواند جریان و ولتاژ را از یک منبع نیرو در سراسر جریان تقویت کند. خود تسلا از سیم‌پیچ برای مطالعاتش درباره‌ی فلورسنس، پرتوی ایکس، رادیو و نیروی بی‌سیم و الکترومغناطیس اتمسفر زمین استفاده کرد.

تسلا موتورز و ماشین‌های الکتریکی

در سال ۲۰۰۳، گروهی از مهندسان، شرکت تسلا موتورز (Tesla Motors) را پایه‌گذاری کردند. این شرکت، کارخانه‌ی اتومبیل‌سازی است که در تلاش است ماشین‌هایی را طراحی و بسازد که به طور کامل با نیروی الکتریسیته کار می‌کنند. کارآفرین و مهندس این پروژه، ایلان ماسک، بیش از ۳۰ میلیون دلار از سرمایه‌اش را صرف این شرکت کرده و به عنوان بنیان‌گذار و رئیس تسلا موتورز مشغول کار است.

تسلا موتورز اولین اتومبیل الکتریکی خود، رودستر را در سال ۲۰۰۸ معرفی کرد. رودستر به عنوان یک اتومبیل، توانست با عملکرد فوق‌العاده‌ی خود به تغییر دیدگاه عموم از ماشین‌های الکتریکی کمک کند. این شرکت در سال ۲۰۱۴ از مدل جدید خود، Model S رونمایی کرد. این ماشین، اتومبیل ارزان‌قیمتی است که در سال ۲۰۱۷، رکورد شتاب موتور روز دنیا را با رسیدن به سرعت صفر تا ۶۰ مایل بر ساعت طی ۲.۲۸ ثانیه جابجا کرد.

طراحی‌های تسلا موتورز نشان داد که یک ماشین الکتریکی نیز می‌تواند عملکردی مشابه اتومبیل‌هایی داشته باشد که با بنزین کار می‌کنند؛ مانند برندهای معروف پورشه و لامبورگینی.

تاریخچه سرن (قسمت ۵): جرج چرپک آشکارسازی ذرات را متحول کرد

اولین ماجراجویی انفرادی

تسلا موفق شد در سال ۱۸۸۵ بودجه‌ی مورد نیاز برای راه‌اندازی شرکت نور الکتریکی تسلا را دریافت کند. مسئولیت او (که سرمایه‌گذاران به او محول کرده بودند) این بود که لامپ قوسی را توسعه بدهد. با این حال‌، پس از موفقیت این عملیات‌، تسلا به اجبار از کار خود خارج شد و مجبور شد برای زمانی به عنوان یک کارگر ‌کار کند تا خرج خود را در بیاورد.
تسلا دو سال بعد و هنگام دریافت بودجه‌ی مورد نیازش برای راه‌اندازی شرکت الکتریکی تسلا، شانس خود را دوباره امتحان کرد.

انرژی رایگان

تسلا که به شدت به انتقال بی‌سیم انرژی علاقه پیدا کرده بود، حوالی سال ۱۹۰۰ بزرگترین پروژه‌ی خود را شروع کرد: ساخت یک سامانه‌ی ارتباطات جهانی و بی‌سیم (که از طریق یک برج بزرگ الکتریکی انتقال پیدا می‌کرد) برای اشتراک اطلاعات و تولید انرژی رایگان برای تمام دنیا.

در سال ۱۹۰۱، تسلا با گرفتن بودجه از یک گروه سرمایه‌گذاری که غول اقتصادی جی.‌ پی. مورگان نیز عضو آنان بود، شروع به کار روی پروژه‌ی انرژی رایگان کرد. او ساخت آزمایشگاهی با یک نیروگاه و یک برج انتقال بزرگ در لانگ‌آیلند نیویورک را در برنامه‌ی خود قرار داد. این برج به نام واردن‌کلیف معروف شد.

با این وجود، شبهه‌هایی بین سرمایه‌گذاران تسلا درباره‌ی امکان وجود چنین سامانه‌ای زیاد شد. رقیب او، گاگلیمو مارکُنی (با پشتیبانی مالی اندرو کارنیگ و توماس ادیسون) به پیشرفت‌های خود در فناوری رادیویی ادامه داد و تسلا راهی نداشت مگر این که پروژه‌ی خود را رها کند.

کارکنان واردن‌کلیف در سال ۱۹۰۶ اخراج شدند و در سال ۱۹۱۵، این برج پلمپ شد. دو سال بعد تسلا ورشکسته و برج تخیله شد و وسایل آن به فروش رفت تا تسلا بتواند با پولشان قرض‌هایش را بپردازد.

هندریک لورنتس | Hendrik Lorentz

اشعه‌ی مرگ

تسلا پس از گذران دوران فروپاشی روانی‌اش که ناشی از بسته شدن پروژه‌ی انرژی رایگان بود، به سرعت به عنوان یک مشاور فنی به کار برگشت. اما با گذشت زمان، ایده‌های او عجیب‌تر و غیرکاربردی‌تر شدند. او به سرعت از حالت عادی خود خارج شد و بیشتر زمانش را به نگهداری از کبوترهای وحشی پارک‌های نیویورک سپری می‌کرد.

تسلا حتی با صحبت درباره‌ی ساخت یک اشعه‌ی مرگ قوی توجه دفتر بازرسی فدرال (FBI) را جلب کرد. شوروی نیز طی جنگ جهانی دوم کمی به ایده‌ی او علاقمند شده بود.

نیکولا تسلا
نیکولا تسلا

زندگی شخصی نیکولا تسلا

در ۱۹۱۵، یک مقاله‌ی نیویورک تایمز اعلام کرد که جایزه نوبل فیزیک به‌طور مشترک به نیکولا تسلا و توماس ادیسون تعلق خواهد گرفت اما به طرز عجیبی، هیچ‌کدام از این دو نفر این جایزه را دریافت نکردند و دلیل آن معلوم نیست. شایعه شده بود که تسلا جایزه را قبول نکرده زیرا نمی‌خواسته آن را با ادیسون شریک شود و این دلیل که مارکُنی نیز این جایزه را دریافت کرده بود.

تسلا به پشتکار و غرق شدن در کار مشهور بود. او به تنهایی غذا می‌خورد و به ندرت می‌خوابید. خواب او بیش از دو ساعت در روز طول نمی‌کشید. او هرگز ازدواج نکرد و می‌گفت ازدواج نکردن به توانایی‌های علمی‌اش کمک می‌کند. در سال‌های بعدی زندگی‌اش، او گیاه‌خوار شد و تنها با شیر، نان، عسل و عرقیجات گیاهی زندگی می‌کرد.

روز ۷ ژانویه ۱۹۴۳، تسلا در هتل نیویورکر، جایی که ۱۰ سال آخرش را در آن زندگی کرده بود، از دنیا رفت. اتاق ۳۳۲۷، طبقه‌ی سی و سوم، سوئیت دو اتاقه‌ی محل زندگی او بود.

اینشتین هیچوقت این حرف را نزد!

یک مراسم ایالتی در کلیسای سنت‌جان نیویورک برای او برگزار شد. شخصیت‌های مشهور بسیاری مانند رئیس جمهور النور روزولت و معاون ریاست جمهوری والاس پیام‌های تسلیت ارسال کردند. در میان بیش از ۲ هزار نفر شرکت‌کننده‌ی مراسم تسلا، بسیاری از برندگان نوبل حضور داشتند. جسد او در آردسلی، هادسون (نیویورک) سوزانده شد. خاکستر او در یک گوی (شکل هندسی مورد علاقه‌ی تسلا) نگهداری شد و همراه با چهره‌نمای او به طور دائم در معرض نمایش عموم در موزه‌ی تسلا در بلگراد قرار دارد.

معاون ریاست موسسه‌ی مهندسی برق، آقای بهرند، در صحبت خود به منظور اعطای مدال ادیسون به تسلا، بیان کرد: «اگر ما نتایج کارهای آقای تسلا را از دنیای صنعتی‌مان حذف و محو می‌کردیم، چرخ‌های صنعت‌مان از چرخیدن می‌ایستادند، ماشین‌ها و قطارهای برقی‌مان متوقف می‌شدند، شهرهایمان تاریک بودند و کارخانه‌هایمان از کار افتاده و مرده می‌شدند. نام او در پیشرفت علم الکتریسیته تاریخ‌ساز است.»

آقای بهرند صحبت‌های خود را با یک نقل قول از اشعار پوپ (Pope) درباره‌ی نیوتن پایان داد: «طبیعت و قوانین آن در تاریکی شب پنهان بودند. خداوند گفت: «بگذارید تسلا باشد.» و همه جا یکپارچه نور شد.»

مرکز علمی تسلا و واردن‌کلیف

از زمان ضرر دیدن تسلا در پروژه‌ی انرژی رایگان، مالکیت وسایل واردن‌کلیف دست به دست چرخیده است. تلاش‌هایی صورت گرفت تا واردن‌‌کلیف را حفظ کنند اما اقدام‌های سال‌های ۱۹۶۷، ۱۹۷۶ و ۱۹۹۴ برای شناساندن واردن‌کلیف به عنوان یک اثر تاریخی ملی شکست خوردند.

در سال ۲۰۰۸، گروهی به نام مرکز علمی تسلا (TSC) تشکیل شد. هدف اصلی این گروه، خرید اموال واردن‌کلیف و تبدیل آن به یک موزه مختص کارهای تسلا بوده است.

پیامی از استیون هاوکینگ به سیاه چاله فرستاده می‌شود

سال ۲۰۰۹، واردن‌کلیف با قیمت حدود ۱.۶ میلیون دلار وارد بازار شد. TSC چند سال سخت کوشش کرد تا پول لازم برای خرید آن را جمع کند. سال ۲۰۱۲، به دلیل همکاری متیو اینمان از وبسایت TheOatmeal.com با گروه TSC، علاقه‌ی عموم نسبت به این پروژه به اوج خود رسید و در یک تلاش اینترنتی، کمک‌های مالی به سرعت جمع‌آوری شدند تا واردن‌کلیف در مِی ۲۰۱۳ خریداری شود.

به گفته‌ی مرکز علمی تسلا، کار برای بازسازی واردن‌کلیف در حال انجام است. این محل برای «چشم‌انداز آینده» و به دلایل امنیتی و حفاظتی برای بازدید عموم در دسترس نیست.

فیلم‌هایی که درباره‌ی تسلا ساخته شدند

چندین فیلم درباره‌ی زندگی تسلا و کارهای معروف او ساخته شده‌اند . بهترین آن‌ها:

  • راز نیکولا تسلا (The Secret Of Nikola Tesla)، زندگی‌نامه‌ای که در سال ۱۹۸۰ با بازی اورسون ولز به عنوان جی. پی. مورگان ساخته شد.
  • نیکولا تسلا، نابغه‌ای که به دنیا نور بخشید (Nikola Tesla, The Genius Who Lit The World)، مستندی که در سال ۱۹۹۴ توسط انجمن بزرگداشت تسلا و موزه‌ی تسلا در بلگراد صربستان ساخته شد.
  • حیثیت (The Prestigeیک فیلم علمی-تخیلی در سال ۲۰۰۶ درباره‌ی دو تردست که توسط کریستوفر نولان ساخته شد و دیوید بوئی، نقش تسلا را در آن ایفا کرد.

منابع:

biography.com

teslasociety.com

biographyonline.net

منبع: کیهان‌شناس

 دسته‌ها:
       
avatar
  Subscribe  
Notify of

رصد و اکتشافات فضایی

ماه‌گرفتگی چیست
ماه‌گرفتگی چیست و ماه‌گرفتگی بعدی چه زمانی اتفاق می‌افتد؟
43
کشف ماده ژله‌ای در ماه
کشف ماده ژله‌ای توسط کاوشگر چینی در قسمت پنهان ماه
140
گذر کاوشگر خورشیدی پارکر
سومین گذر کاوشگر خورشیدی پارکر از نزدیکی خورشید
83
بارش شهابی برساووشی
چرا بارش شهابی برساووشی سالی یک‌بار اتفاق می‌افتد؟
56
سیاره پرجرم
دومین سیاره پرجرم در مدار ستاره‌ی همسایه‌مان پیدا شد
77