جدید ترین عناوین خبری امروز
مجله علمی کیهان‌شناس

توجه: کلمه عبور به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

آسمان شمال در زمستان
در هر فصل، صورت فلکی همان شکلی است که در سال قبل بوده است، و به طور معمول، نقطه‌ی اوج بارش شهابی جوزائی‌ها در اواسط دسامبر اتفاق می‌افتد.

نقاط نورانی آسمان شمال در زمستان

شما چه چیزهایی را می‌توانید در آسمان شب در این فصل ببینید؟ طرحی که در عکس می‌بینید نمایانگر نقاط نورانی برای نیم کره‌ی شمالی زمین است که به شکل ساعتی است که مرکز آن در پایین شکل است. رویداد‌های اولیه آسمان شمال در زمستان از سمت راست به وقوع می‌پیوندند و در سمت چپ شکل پایان می‌یابند. به طور کلی، اجرام نسبتا نزدیک به زمین قابل مشاهده هستند، منظور اجرامی است که نزدیک شکل تلسکوپ کارتونی است — اگرچه هر آن‌چه که به تصویر کشیده شده است بدون تلسکوپ نیز قابل مشاهده است.

نقاط نورانی آسمان شمال در زمستان
نقاط نورانی آسمان شمال در زمستان

در هر فصل، صورت فلکی همان شکلی است که در سال قبل بوده است، و به طور معمول، نقطه‌ی اوج بارش شهابی جوزائی‌ها در اواسط دسامبر اتفاق می‌افتد. هم‌چنین به طور معمول، ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به صورت نقطه‌ای درخشان در حال گذر در آسمان بعد از غروب آفتاب قابل مشاهده است. گاهی ماه نیز انتظار می‌رود تا از مقابل سیارات دیگر در اوایل ژانویه گذر کند. مهمان این زمستان، دنباله‌دار P46/Wirtanen  است که از قبل درخشان شده است که فقط ۳۶ مسافت قمری از زمین را در اواسط دسامبر طی خواهد کرد و برای هر چشم غیرمسلحی قابل مشاهده است.

منبع: NASA

 دسته‌ها:
       
برچسب‌ها:
avatar
  Subscribe  
Notify of

رصد و اکتشافات فضایی

ماه‌گرفتگی چیست
ماه‌گرفتگی چیست و ماه‌گرفتگی بعدی چه زمانی اتفاق می‌افتد؟
60
کشف ماده ژله‌ای در ماه
کشف ماده ژله‌ای توسط کاوشگر چینی در قسمت پنهان ماه
180
گذر کاوشگر خورشیدی پارکر
سومین گذر کاوشگر خورشیدی پارکر از نزدیکی خورشید
96
بارش شهابی برساووشی
چرا بارش شهابی برساووشی سالی یک‌بار اتفاق می‌افتد؟
66
سیاره پرجرم
دومین سیاره پرجرم در مدار ستاره‌ی همسایه‌مان پیدا شد
96