جدید ترین عناوین خبری امروز
مجله علمی کیهان‌شناس

توجه: کلمه عبور به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

دیوید اسکات و جیمز ایروین دو فضانوردی بودند که برای تقریبا سه روز بر روی ماه ماندند، در حالی که آلفرد وردن در بالای سر آن‌ها در سفینه‌ی فضایی حرکت می‌کرد.

کاوش فضانوردی : چشم‌انداز آپولو ۱۵

گشت و گذار در ماه چگونه می تواند باشد؟
در اواخر دهه ی ۱۹۶۰ و اوایل دهه ی ۱۹۷۰ ماموریت‌های آپولوی ناسا فرصت این گردش را به انسان دادند. به ویژه ماموریت آپولو ۱۵ که به درک بهتر از سطح ماه و کاوش کوه‌ها، دره‌ها،قسمت‌های تاریک ماه و مناطق کوهستانی اختصاص داده شده بود.
دیوید اسکات و جیمز ایروین دو فضانوردی بودند که برای تقریبا سه روز بر روی ماه ماندند، در حالی که آلفرد وردن در بالای سر آن‌ها در سفینه‌ی فضایی حرکت می‌کرد. این فضاپیما که در ۲۶ جولای سال ۱۹۷۱ از زمین به سوی ماه حرکت کرد، اولین وسیله‌ای بود که در مدار ماه قرار گرفت. همان طور که در این تصویر پاناروما می بینید، دیوید اسکات در حال وارسی اطرافش است و سنگی را در جلوی قله‌ی Mt. Hadley Delta بررسی می‌کند. سایه‌ی جیمز ایروین نیز در سمت راست قابل مشاهده است. وقتی به سمت راست حرکت کنیم، می توانیم پستی و بلندی‌های ماه را در نور خورشید‌ ببینیم. آپولو ۱۵ حدود ۷۶ کیلوگرم از سنگ‌های ماه را برای مطالعات دقیق‌تر به زمین آورد. ناسا و دیگر آژانس‌های فضایی برنامه‌ریزی کردند تا در آینده، کاوش‌های بشری را بر روی ماه، مشتری و فراتر از آن‌ها نیز ادامه دهند.

چشم‌انداز ماموریت آپولو 15
چشم‌انداز ماموریت آپولو ۱۵

منبع: NASA

 دسته‌ها:
       
برچسب‌ها:
avatar
  Subscribe  
Notify of

رصد و اکتشافات فضایی

ماه‌گرفتگی چیست
ماه‌گرفتگی چیست و ماه‌گرفتگی بعدی چه زمانی اتفاق می‌افتد؟
43
کشف ماده ژله‌ای در ماه
کشف ماده ژله‌ای توسط کاوشگر چینی در قسمت پنهان ماه
138
گذر کاوشگر خورشیدی پارکر
سومین گذر کاوشگر خورشیدی پارکر از نزدیکی خورشید
81
بارش شهابی برساووشی
چرا بارش شهابی برساووشی سالی یک‌بار اتفاق می‌افتد؟
56
سیاره پرجرم
دومین سیاره پرجرم در مدار ستاره‌ی همسایه‌مان پیدا شد
75