جدید ترین عناوین خبری امروز
مجله علمی کیهان‌شناس

توجه: کلمه عبور به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

رایان گاسلینگ در نقش نیل ارمسترانگ به ماه می‌رود

رایان گاسلینگ به جای نیل ارمسترانگ به ماه می‌رود!

کیهان‌شناس : احتمالا هیچکدام از شما انتظار نداشته اید که رایان گاسلینگ، در نقش نیل ارمسترانگ فضانورد جلوی دوربین قرار بگیرد. اما بعد از انتشار تریلر فیلم «اولین انسان» در تاریخ ۹ ژوئن، انگار نتیجه‌ی کار آنقدرها هم بد نیست!

اولین انسان با کارگردانی دیمن شزل، که فیلم‌های لالا لند و شلاق را از او به یاد داریم و نقش‌آفرینی کلر فوی و کوری استول، یک دهه فعالیت برای پروژه اپولو ۱۱ و سرانجام فرود در ماه را به تصویر می‌کشد.
فیلم سرشار از لحظات دراماتیک است همانطور که در واقعیت این ماموریت سراسر تلاش و التهاب بود.

رایان گاسلینگ در نقش نیل ارمسترانگ به ماه می‌رود
رایان گاسلینگ در نقش نیل ارمسترانگ به ماه می‌رود

شزل در جایی گفته است که گاسلینگ اولین انتخابش برای این نقش بوده؛ چرا که بیش از هرچیز به دنبال یک قهرمان درونگرا و باورپذیر بوده است. «نکته‌ای که باید درباره‌ی شخصیت خود نیل ارمسترانگ بدانیم این است که او هیچوقت اهل خودنمایی نبود. بیشتر فضانوردان و خلبانان در آن دوران همان چیزی بودند که توقع داریم؛ بسیار برونگرا، مغرور و پرادعا، اما نیل اینگونه نبود! او شخصیتی متفکر و آرام داشت، کم صحبت می‌کرد اما به کلماتش باور داشت. من تا حدودی شباهت بین او و رایان گاسلینگ مشاهده می‌کنم و فکر می‌کنم رایان به‌خوبی توانست این نقش را بر عهده بگیرد.»

اما در هر حال باید این را در نظر بگیریم که تاکنون تصویر صحیحی از ماه و ماموریت‌های اکتشافی مربوط به آن در سینما ارائه نشده است و این فیلم یک برگ برنده برای «اولین انسان» به شمار می‌آید تا بتواند به عنوان نخستین فیلم در این زمینه، جایگاه خوب و قابل‌اعتنایی به‌دست بیاورد. در هر حال حتی اگر بعد از انتشار و تماشای آن، با یک فیلم سرگرم‌کننده روبه‌رو باشیم باز هم فاجعه‌ی رخ نداده است و این پروژه‌ی سینمایی تا همین‌جا هم توانسته مسئولیت خود را به خوبی انجام دهد.

شایعه‌ی ساختگی بودن سفر به ماه

منبع: کیهان شناس

 دسته‌ها:
avatar
  Subscribe  
Notify of

رصد و اکتشافات فضایی

ماه‌گرفتگی چیست
ماه‌گرفتگی چیست و ماه‌گرفتگی بعدی چه زمانی اتفاق می‌افتد؟
43
کشف ماده ژله‌ای در ماه
کشف ماده ژله‌ای توسط کاوشگر چینی در قسمت پنهان ماه
139
گذر کاوشگر خورشیدی پارکر
سومین گذر کاوشگر خورشیدی پارکر از نزدیکی خورشید
81
بارش شهابی برساووشی
چرا بارش شهابی برساووشی سالی یک‌بار اتفاق می‌افتد؟
56
سیاره پرجرم
دومین سیاره پرجرم در مدار ستاره‌ی همسایه‌مان پیدا شد
75